Porselen Veneerler - Ataşehir Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR I Gülüş Tasarımı I Diş Beyazlatma I implant I Ortodonti I Diş estetiği Randevu için 0216 576 79 74 - 0532 584 79 74
Ataşehir Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR I Gülüş Tasarımı I Diş Beyazlatma I implant I Ortodonti I Diş estetiği Randevu için 0216 576 79 74 - 0532 584 79 74
Özel Ataşehir Diş Kliniği Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR Randevu için: 0216 576 79 74
1115
post-template-default,single,single-post,postid-1115,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

Porselen Veneerler

Porselen Veneerler

Porselen laminate veneerler ile sorunlu dişleri düzeltmek ve arzu edilen görüntüye kavuşmak 4-6 gün gibi kısa bir sürede mümkündür.

Laminate Tedavisi Sırasında
Laminate veneer tedavisi için kliniğe başvurduğunuz ilk gün diş hekimi size uygulanacak tedavi hakkında bilgi verir ve sahip olmak istediğiniz gülüşü bilgisayar destekli gülüş tasarımı ile ortaya çıkarabilir. Bir çok gülüş tasarımı arasından size uygun olana beraber karar verilir.

Dişlerinizin renginden, şeklinden veya boyutlarından memnun değil ve güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız laminate veneer tedavisi tam size göre bir yöntem diyebiliriz. Porselen laminate veneer tedavisi sayesinde bir taraftan ideal gülüşünüze kavuşurken bir diğer taraftan da dişleriniz en konservatif yöntemle korunmuş olur.

Porselen laminate veneer tedavisi, dişlerin ön yüzeylerinden çok az miktarda aşındırma yapıldığı için dişlerinize zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir. Porselen laminate veneerler çok ince porselen yapraklardır. Takma tırnak kalınlığında olan bu porselen yapraklar dişlerin ön yüzeylerine bonding denilen bir işlemle yapıştırılırlar.

Laminate veneer Yapıştırıldıktan sonra dirençleri artan porselen laminate veneerlerde kırılma olasılığı normal dişlerde olduğundan fazla değildir. Daha güzel bir gülüşe sahip olmak için sıklıkla tercih edilen laminate veneer tedavisi çoğu kez anestezi yapılmasına bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen zahmetsiz, ağrısız bir tedavi yöntemidir. Kahve, çay, hatta sigaradan dolayı dişlerde bulunan renkleşme gibi sorunlardan da kurtulmanın kesin çözümü olabilirler. Porselen laminate veneer tedavisi gördükten sonra bireylerin dişleri tekrar renkleşmez.

Neden Porselen Veneer
Porselen laminate vener sizin güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlarken dişlerinize de zarar vermezler ve diğer kuron kaplama yöntemlerine göre daha gelişmiştir.

Porselen laminate veneer tedavisi; dişlerde bulunan istenmeyen defektleri, tetrasiklin gibi bazı ilaçların renkleşmelerini, kaza düşme v.b. sebeplerle oluşan renkleşmeler ve sürekli renk uyumu bozulan ön diş dolgularının tedavisinde olmak üzere dişlerin arasında bulunan açıklıkları kapatma ve diş kenarlarında oluşan kırıkları düzeltme gibi çeşitli görsel problemin tedavisinde başarıyla kullanılan bir yöntemdir.

Porselen laminate veneerler düşünülenin aksine uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilirler.
Teknik ve seçilen malzemeye de bağlı olarak, hastanın ağız ve diş bakımına gereken ilgiyi göstermesi durumunda laminate venerler 10 yıl sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

Nasıl Uygulanır?
Porselen laminate veneer tedavisi esas olarak 3 aşamadan oluşur.

1. Tedavinin Planlanması: Bu aşamada porselen laminate veneer tedavisi için diş hekimiyle yapacağınız ilk görüşmede sizin de fikirlerinizi belirtmeniz tedavi sonucunda nasıl bir gülüşe sahip olmak istediğinizi detaylı olarak anlatmanız önemlidir.

2. Dişlerin Hazırlanması: Bu aşamada hastanın dişleri çok az miktarda aşındırılır. Aşındırma miktarı hastanın dişlerinin yapısıyla alakalıdır. Bazı vakalarda dişlerin hiç aşındırılmasına gerek kalmazken bazı durumlar da ise biraz daha fazla aşındırma yapılabilir. Genel olarak dişlerin sadece ön yüzeylerinden 0,5-1 mm (yarım ile bir milimetre) arası bir aşındırma yapılır. Aşındırma işlemi acısız ve ağrısız bir işlem olduğu için genelde anestezi gerektirmez. Gerçek dişler yapıştırılana kadar estetik açıdan kötü gözükmemesi için geçiciler yapıştırılır. Geçiciler olabilecek hassasiyeti önlemek açısından da önemlidir.

3. Bonding (yapıştırma) Aşaması: Yapıştırma işlemine geçmeden önce hazırlanan üç boyutlu makette dişlerinizin son halini, nasıl bir değişim yaşayacağınızı önceden görüp maket üzerinde değerlendirme fırsatınız olur. Daha sonra porselen veneerler yapıştırıcının karar verilen renkte uygulanması ile dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılırlar.

Laminate Venerlerin Bakımı
Laminate veneer işleminin ardından 2 hafta gibi bir süre, renklendirici bütün yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekmektedir (çay kahve kola sigara v.b.). Günde iki defa dişleri fırçalamak, diş ipi kullanmak, diş hekimi tarafından düzenli olarak kontrol edilmeyi de ihmal etmemelidir.