Metal Seramik Kuron - Ataşehir Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR I Gülüş Tasarımı I Diş Beyazlatma I implant I Ortodonti I Diş estetiği Randevu için 0216 576 79 74 - 0532 584 79 74
Ataşehir Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR I Gülüş Tasarımı I Diş Beyazlatma I implant I Ortodonti I Diş estetiği Randevu için 0216 576 79 74 - 0532 584 79 74
Özel Ataşehir Diş Kliniği Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR Randevu için: 0216 576 79 74
1073
post-template-default,single,single-post,postid-1073,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

Metal Seramik Kuron

Metal Seramik Kuron

Metal Seramik Kuron

Çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması işlemi kuron, bir veya birden fazla diş eksikliğinde komşu dişlerin küçültülüp bunlara gelen özel kaplamalardan destek alınarak ara boşlukların doldurulması işlemi köprü protezi işlemidir.

Herhangi bir nedenle diş kaybı meydana geldiğinde komşu dişlerde bu boşluğa doğru hareket başlar. Bunun sonucunda yandaki dişlerde diş eti problemleri, bu boşluğa devrilmeye bağlı kemik kayıpları, estetikte bozulma ve çiğneme kuvvetlerinde değişiklikler meydana gelir. Eğer uzun süre boşluk implant yada köprü ile retore edilmezse komşu dişlerde kayıplara sebep olabilir.

Metal seramik kuron köprülerde alt yapı olarak kıymetli metal alaşımları (Cr-Ni içeren) kullanılır.

Materyal olarak ilk yıllarda; kıymetli metal alaşımları tutuculuk ve estetik için kullanılmak zorunda olunsada; gelişen teknoloji ile kıymetsiz metal alaşımlarında da yeterli verim alınabilmektedir. Ancak diş etlerinde metal alerjisi olan kişilerde kıymetli metal alaşımı kullanılması zorunludur.

Görüntünüz diş sağlığınız ve diş-çene işlevleri gereklidirler. Köprü yüzünüzün doğal görüntüsünün korunumunda ve dudak-yanağın desteklenmesinde yardımcı olur. En önemlisi eksik dişlerin giderilmesi ağız ve diş sağlığını bozar. Her bir diş diğer bir dişi tamamlar.

Uygulanacak olan kuron doğal dişe renk, şekil ve ısırma düzlemi açısından mümkün olduğunca yakın olmalıdır.

Uygun şekilde hazırlanan kuron, dişler üzerinde çürük var ise; tedavisi yapılıp, çürük olan kalmayacak şekilde siman adı verilen özel yapıştırıcı ajanlar ile yapıştırılır.