Zirkonyum Kuron - Ataşehir Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR I Gülüş Tasarımı I Diş Beyazlatma I implant I Ortodonti I Diş estetiği Randevu için 0216 576 79 74 - 0532 584 79 74
Ataşehir Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR I Gülüş Tasarımı I Diş Beyazlatma I implant I Ortodonti I Diş estetiği Randevu için 0216 576 79 74 - 0532 584 79 74
Özel Ataşehir Diş Kliniği Diş Hekimi Dr. Özge KARAPUNAR Randevu için: 0216 576 79 74
1077
post-template-default,single,single-post,postid-1077,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

Zirkonyum Kuron

Zirkonyum Kuron

Zirkonyum Kuron

” Zirkonyum Porselen Dişler ile gülüşünüzdeki Estetik Değişimi yakalayın…Zirkonyum Porselen dişlerin ışık geçirgenliği ve güçlendirilmiş yapılarıyla dişlerinizde mükemmel görünüm, Estetik Görünüş sağlar.”

Estetik diş hekimliğinde gün geçtikçe metal içeren porselenlerden vazgeçiliyor. Daha sağlıklı, daha estetik ve daha dirençlilik gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyum esaslı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlamlıkta olmaları sebebiyle güvenle tercih etmekteyiz. bu sistemler hekimin ve hastanın hayatını daha kolay hale getirmektedir ve kişilerin yaşam kalitesini arttırmaktadır.

 

Bir Bakışta Zirkonyum Akıllı Seramikleri Hakkında Bütün Bilgiler

Geliştirilmiş Görünüm

 • Beyaz zirkonyum oksit milled substructure’a bağlı olarak
 • Özel geliştirilmiş veneering porseleni Zirkonyum®ceram
 • Varolan doğal dişlere uyması için en uygun renk
 • Doğal diş oluşumuna uyum için şekillendirme

 

Uyum

 • Zirkonyum oksit’in kullanım süresi ortalama 20 yıldır.
 • Basılı yayınlarda belirtilen bir alerjik reaksiyonu yoktur.
 • Diğer malzemelerle etkileşime girmez.
 • Seramiğin sıcak soğuk etkilere karşı etkin yalıtımı
 • Düzgün bir seramik yüzey sayesinde daha iyi ağız hijyeni.

 

Dayanıklılık

 • Zirkonyum oksit’in etkileyici gücü sayesinde
 • Yüksek sağlamlık sayesinde daha küçük çerçeve gereksinimi

 

Estetik

Doğal Renk ve Şekil

“Tamamen seramik” teriminden anlaşıldığı gibi, Zirkonyum akıllı seramiklerinin metal çerçeveye ihtiyacı yoktur. Bu yapılan restorasyonun görünümü için büyük avantaj sağlar çünkü zirkonyum oksit beyaz renktedir. Komşu dişlere daha iyi renk ve şekil uyumu sağlaması için Zirkonyum  S kaplama porseleni ile kullanılarak daha doğal bir görünüm sağlar.
İnce bölümlerde bile çok sağlam olmasıyla birlikte Zirkonyum restorasyonları ağzınızın doğal çevresine uydurulabilirler. Doğal dişlerinizle birlikte, kendi dişiniz görüntüsü vererek uyumlu bir görüntü ortaya çıkarırlar.

 

Kalite

Daha iyi bir görünümün de ötesinde yatırımınızın ömrünü ve sonuçlarını belirleyen başka değerler de vardır. Zirkonyum akıllı seramikleriyle, bu standartlara sadece erişilmez, başta yaratılır. Zirkonyum diş restorasyonları estetik, uyum, dayanıklılık ve işlevden ödün vermeden üretilirler.

Nerelerde Kullanılabilir?

• Tek diş kuron kaplamalarında
• Arka diş eksikliklerinde hazırlanan köprülerde
• İmplant üstü estetik kron – köprü çalışmaları
Zirkonyum başta kalça eklem protezleri olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde çeşitli amaçlarla kullanılmış ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi veya zararının olmadığı, allerji yapmadığı saptanmıştır.

Zirkonyum, yüksek ısılara, darbelere dayanıklı, hafif, ısı ve elektrik iletmeyen, ışık geçirebilen bir elementtir.
Ayrıca ağızda tad bozukluğuna, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir.
Artık yeni yüksek teknoloji ürünü olan zirkonyum oksit ile metalsiz güçlü ve estetik restorasyonlar başarıyla yapılabilmektedir.
Sırtınızdaki derinin ağzınızın içindeki dokulardan 15 kat daha fazla hassas olduğunu biliyor muydunuz? Bu sebeple alerji testleri genelde bireylerin sırtlarına uygulanır. Seramikle ilgili bütün test sonuçları ise tamamen temizdir ve en hassas insanda bile Zirkonyum akıllı seramiklerine karşı en ufak bir ters reaksiyona rastlanmamıştır. Zirkonyum oksit üzerine yazılmış olan araştırma yazılarında da bugüne kadar hiçbir alerjik reaksiyon bildirilmemiştir. Varolan diş protezlerinde bulunan metallerle etkileşimler bu listenin dışındadır. Bu yüzden Zirkonyum restorasyonunuz herkese ne kadar sağlıklı olduğunuzu gösterecektir.
Zirkonyum restorasyonunun diğer özellikleri de hasta açısından çok yararlıdır. Zirkonyum kaplama yüzeyleri daha az plak yapışmasını sağlar ve böylece ağız hijyenine katkıda bulunur.
Aynı zamanda seramik restorasyon mükemmel bir yalıtım sağladığından sıcak soğuk yiyecek ve içeceklerde oluşan rahatsızlıklardan kurtulursunuz.
Zirkonyum oksit’in mükemmel sertlik kalitesi yüzünden Zirkonyum akıllı seramikleri daha az hazırlıkla daha az tedavi yeterlidir. Aynı zamanda diş hekiminiz bu avantajlarla dişin sağlıklı bölümünü daha rahat koruyarak tedavi eder.
Zirkonyum oksit yaklaşık 20 yıldır tıp uygulamalarında kullanılmaktadır ve bu uzun süreli gözlemler sayesinde, hassas oyuklar için de tavsiye edilebilir.

• Hasta ve Hekim Açısından Avantajları Nedir?

Uygulama zamanı kısalmıştır. İstenirse kişiye bir günde yeni bir gülüş kazandırılabilir. Dişin estetik kalitesi çok yüksek, ışık geçirgenliği ve duruşu doğal diş gibidir. Kullanılan porselen blokları daha önceden fabrika şartlarında hazırlanmış porselen blokları olduğu için materyalin fiziksel özellikleri değişmez hata paylarını minimuma indirilmiştir. Ara aşamalar azaldığı için hekime zaman kazandırır.

Estetik Diş Hekimliğinde Çığır Açan Zirkonyumun Avantajları:

Diş hekimliğinde kullanılan en estetik materyallerdendir.
Işık geçirgenliği özelliği sayesinde doğal dişlerin dokusu tam olarak yakalanır.Sağlıklı bir dişin minesi tamamen ışığı geçirmesine rağmen porselen dişlerin altında kullanılan metaller porselen dişlerde opak bir görüntü yaratabilmektedir.Özellikle güneşli ortamlarda ve fotoğraf flaşında belli olabilen cansız görüntü problemi zirkonyum dişlerde çözülmüştür.
Diş eti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir.Diş eti hastalıklarında ya da dişeti çekilmelerinde sıkça görülen diş eti morlukları zirkonyumda görünmez.
Allerjik değildir,doku dostu bir materyaldir. Isı yalıtıcı özellikleri çok iyi olduğundan soğuk sıcak hassasiyetini önlerler. Zirkonyum porselenler 900 megapaskal dirence sahiptirler.Bu özellikleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de çok rahatlıkla kullanılırlar. Bu kadar güçlü olmasıyla birlikte ışığı geçirecek kadar zarif ve estetiktir. Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilen ileri teknoloji ürünü bir malzemedir.

Zirkonyum Dişler Nasıl Hazırlanır?

Zirkonyum dişlerin ağızda hazırlanma işlemi klasik porselen diş hazırlanması ve ölçü alınmasıyla aynıdır. Farklılık laboratuar işlemlerinde başlar. Bu sistemde kullanılan porselenin alt yapısında zirkonyum bulunmakta böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanmakta ve yapım süresi de kısalmaktadır.